Ali Burak KURTULAN

Ali Burak KURTULAN

Lisans eğitimini 2006 yılında Bilkent Üniversitesi, Matematik Bölümü’nde tamamlamasının ardından aynı yıl başlatılan özel bir program çerçevesinde ikili Yüksek Lisans programına dahil olmuştur. Bu kapsamda, Bilkent Üniversitesi’nde “Distorsiyon Risk Ölçümleri ve Dağıtım Yöntemleri” konulu tez çalışmasını sunduğu İktisat ve Hollanda Tilburg Üniversitesi’nde ise “Emeklilik Fonlarının Yönetimi için Ekonomik Sermaye Modellerindeki Korelasyonlar” konulu tez çalışmasını sunduğu Sayısal Finans ve Aktüerya Bilimleri alanlarında eğitim görmüş olup, aynı zamanda tez çalışması için APG Group (Hollanda) bünyesinde 6 aylık staj tecrübesi olmuştur.

Özel bir danışmanlık firmasında mesleki hayatına başladıktan sonra 2012 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak görevine başlamıştır. Uzmanlık yeterlilik tezi için “Emekliliğe Yönelik Taahhütte Bulunan Hizmet Sunucularında Aktüeryal Dengeyi Etkileyen Risk Faktörleri ve Öneriler“ konulu çalışmasını sunmuş olup, halen Sigortacılık Genel Müdürlüğü Özel Emeklilik Düzenleme ve Uygulama Dairesi’nde çalışmaya devam etmektedir.

2015 yılından bu yana Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Doktora programına devam etmekte olup, Stajyer Aktüer unvanına sahiptir. Aynı zamanda Toastmasters Kulübü Competent Communicator sertifikası bulunmaktadır.

 


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!