Bilal TÜRKMEN

Bilal TÜRKMEN

Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Bilal TÜRKMEN, 2010 yılında Almanya’da yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Atheneum Partners’da Araştırma Analisti olarak çalışmıştır. Sigortacılık sektörüne Aksigorta A.Ş.’de Acenteler Satış Uzmanı olarak giriş yapan Türkmen, 2012 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğüne geçiş yapmıştır.

Hazine Uzmanlığını tezini “Verim Sigortası Sisteminin Devlet Destekli Tarım Sigortası Sistemine Uygulanabilirliğinin Değerlendirilmesi” konusunda yazmış olup, 2013 - 2016 yılları arasında Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurullarına katılım sağlamış, bu süreçte yürütülen tarım sigortalarına ilişkin mevzuat çalışmalarında aktif olarak görev almıştır. Tarım Sigortaları Havuzu Eksperlerine yönelik olarak düzenlenen eğitimler kapsamında temel sigortacılık eğitimleri ile çeşitli üniversitelerde tarım sigortası konulu dersler vermiştir.

Kuraklık Riski Sigorta Komitesi ve TARSİM Reasürans Komitesinin üyesi olarak çalışmalara katılmış, tarım sigortaları konusunda yurtiçi ve yurtdışında yapılan çeşitli konferans, seminer ve sempozyumlarda Hazine Müsteşarlığını temsilen yer almıştır. 2016 yılında OECD Sigortacılık ve Özel Emeklilik Komite Toplantısında Türkiye delegasyonunda yer alan Türkmen, halen Sigortacılık Genel Müdürlüğü Hayat Dışı Sigortalar Düzenleme ve Uygulama Dairesinde Uzman olarak görevini sürdürmektedir.

 


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!