Bilgin Işılay

Bilgin Işılay

Bilgin Işılay
ÇALIŞMA GEÇMİŞİ
2012 -Serbest Eksperlik.
2009 yılında eksperlik eğitimlerine katılarak Mühendislik branşında eksperlik belgesi almaya hak kazandım. 2013 yılında stajımı (staj çalışması Sezgi Ekspertizlik - Müseyip Sezer) tamamlayarak eksperlik çalışmalarıma başladım. Yoğunlukla Allianz Sigorta olmak üzere, Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta, Anadolu Sigorta ve Eureko Sigorta firmalarına hizmet veriyorum.
Çalışmalarım Yangın sigortası, Yangın Kar kaybı Sigortası, Mühendislik Sigortaları, İşveren Sorumluluk (CSGB iş güvenliği uzmanlığı sertifika programı)Sigortası alanlarında devam etmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği uzmanlığı sertifikasını 2011 yılında aldım. Bu eğitim işveren sorumluluk sigortası ile ilgili çalışmalarımızda doğru sonuçlara ulaşmamızı kolaylaştırmaktadır.
Eksperlik çalışmalarımı risk analizi alanında devam ettiriyorum. Son 4 yıl içinde 300 e yakın Hidro Elektrik Santrali ve Rüzgar Enerji Santrali olmak üzere yaklaşık toplamda 1500 ün üzerinde riziko ziyaret ettim. Özellikle hidro elektrik santralleri ve rüzgar enerji santralleri üzerine uzmanlaşmayı kendime hedef edindim.
1997 - 2012
Yapı Kredi Sigorta A.Ş., İstanbul 15 yılı aşkın görev yaptım. Risk mühendisliği ile başladığım sigortacılık çalışma hayatıma mühendislik sigortalarında devam ettim. Mühendislik sigortaları bölüm yöneticiliğine devam ederken, Aralık 2012 de serbest eksper olarak çalışmak üzere İstifa ederek görevimden ayrıldım.
1996 - 1997
Ferteks Tekstil San. Tic. Ltd. Şti., İstanbul Bakım Mühendisi Yeni kurulan konfeksiyon fabrikasının yerleşimi, organizasyonu ve bakım sürecinde görev aldım.
1995 - 1996
Şalteks Tekstil A.Ş., İstanbul Tekstil terbiye fabrikasının bakım mühendisliği
1993 - 1994
İstanbul Kablo San. A.Ş., İstanbul Taşıt kablo sistemleri imalatı ( kablo ve elektrik tesisatı ) ve kalite kontrolü
EĞİTİM
Eğitim Durumu : Üniversite
Üniversite : Yıldız Üni. Makine Fakültesi (1993)
Bölüm : Makine Mühendisliği
Lise : Şehremini Lisesi (1986)
Yabancı Dil : İngilizce(düşük seviye)
Bilgisayar Bilgileri : Microsoft office programlarına ileri derecede hakim
Seminerler : Stres altında çalışabilme ( 2 Gün ), İletişim
Teknikleri ( 2 gün ) , Prezantasyon Teknikleri ( 2 gün ),
Profesyonellik ( 1 gün ), Analitik Düşünme ( 1 gün ),
Zaman Yönetimi ( 2 gün ), Kendini Motive Edebilme ( 1
gün )
2009 eksperlik eğitimi
2011 iş günvenliği uzmanlığı eğitimi.
 

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!