Çağdaş Çimentepe

Çağdaş Çimentepe

1983 yılında İstanbul’da doğan, evli ve bir kız babası olan Çağdaş Çimentepe, 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi “Uluslararası İşletme ve Ticaret Bölümü’nden” mezun olmuş, 2008 yılında Yüksek Lisansını Yeditepe Üniversite’sinde  “Master of Business Administration with Concentration in Marketing Management”, alanında tamamlamıştır ve çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

2014 yılında tamamladığı,  “Chartered Insurance Institute-CII” (İngiliz Sigorta Enstitüsü) onaylı ve “CPD; Continuing Professional Development” akredesiyonuna sahip, toplam 40 adet sınavı dereceyle geçerek  “Certified Medical Underwriting Specialist CII” ünvanı almıştır. Dünya’ da bu sertifikayı almaya hak kazanan az kişi olduğu ve ülkemizde alındığı tarihte ilk kişi olduğu bilinmektedir.  Aynı kurumdan “(CII-CPD) Professional Communication in Underwriting (Advanced Level)” ve "(CII- CPD) Quality Processes in Underwriting (Advanced Level)" sertifikalarına da sahiptir.  

Tazminat alanında da  “Chartered Insurance Institute-CII” (İngiliz Sigorta Enstitüsü) onaylı ve “CPD; Continuing Professional Development” akredesiyonuna sahip, Claim Assessment Program - Health Insurance ve Claim Assessment Program - Critical Illness sertifikalarına sahiptir.  Ayrıca yakın zamanda aynı kurumdan (CII-CPD) onaylı “Certified Claims Assessment Specialist” ünvanı almaya hak kazanacaktır.

Çalışma hayatı, Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler departmanında öğrenci asistanı olarak başlayan Çağdaş Çimentepe, 2006 yılında Anadolu Hayat Emeklilik bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

Anadolu Hayat Emeklilik bünyesinde 16 yılı aşkın süredir Reasürans, Ürün Yönetimi ve Hayat sigortalarında çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Şuan Şirketinin tüm underwriting faaliyetlerinden sorumlu olarak Risk Kabul ve Tıbbi Değerlendirme ekibini yönetmektedir.

Uluslararası underwriter birliklerine, derneklerine, ilgili yayınlara üyelikleri bulunmakta ve her sene uluslararası seminerlere katılarak bilgilerini güncellemektedir.

Chartered Insurance Institute, EF Language Schools, Bilge Adam, TSEV gibi kurumlardan sertifikaları bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak bireysel emeklilik aracılık lisansı bulunmaktadır.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!