Dalkan Delican

Dalkan Delican

1971 Berlin doğumlu olan Dalkan Delican, ilk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul, Sivas, Bursa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur.

1993 – 2001 Yılları arasında Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.de çalıştı. Ege Bölge Temsilcisi iken, 2001 yılında Vakıf Emeklilik A.Ş.’de (eski ünvanı Güneş Hayat Sigorta A.Ş.) Acente ve Kurumsal Pazarlama Koçluğu görevlerini üstlendi. 2012 Yılında Bölge Müdür Yardımcısı iken, 2013’te Arge Müdürlüğünde Yönetmen olarak çalışmalarını sürdürdü. Emeklilik Şirketlerinin iş süreçlerinin iyileştirilmesi, Ürün ve süreç tasarım faaliyetlerinin yanı sıra Pazar Araştırmalarının yapılması, değişen ve gelişen koşullara göre fırsat ve tehditlere yönelik çalışmalarını şirket üst yönetimi ile paylaştı. Bu süreçte Genel Müdürlüğün Kurumsal İletişim faaliyetlerine de destek oldu, diğer eğitimlerin yanı sıra son dönemde Vakıf Emeklilik A.Ş.nin “oryantasyon” eğitimlerini de verdi.

2011 Kasım ayında “Tasarruf Yatırım Emeklilik” kitabı yayınlandı. Bireysel Emeklilik Sektörüne yönelik faaliyet gösteren www.besliyorum.com internet adresinin de yöneticiliğini yapmakta olup, 2008 yılından beri sektör faaliyetlerine ilişkin köşe yazarlığına devam etmektedir. Halen Fortune dergisinin Sigorta eki olan “Akıllı Yaşam”da ve Sigorta Gündem’de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Banka Şube, Acente, Kurumsal Pazarlama, Direkt Satış dağıtım kanallarında koçluk görevlerini yürütmüştür. Özellikle Ege Bölgesinde VakıfBank, Kuveyttürk Şubeleri ile Vakıf Emeklilik Bölge Acentelerinin satış ve pazarlama ile satış yönetimi faaliyetlerine koçluk görevini üstlenmiştir.

Koçluk görevini yürüttüğü tüm dağıtım kanallarının ürün, bireysel emeklilik sistemi, satış ve pazarlama eğitimlerini de üstlenmiştir.

2013 yılında Vakıf Emeklilik’te ki görevinden ayrılan Delican, şu anda bağımsız acente koçluğu yapmakta olup, acentelerin satış geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi, çalışanların eğitilmesi ve geliştirilmesi, acente yönetimi başlıklarında danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda CYB Eğitim ve Danışmanlık’da eğitimci olarak görev yapmakta olan Delican özellikle BES Mevzuat ve yenileme eğitimleri ile e-BEAS Hazırlık eğitimlerinden sorumludur.

Evli olan Dalkan Delican 1 çocuk babasıdır. 

 


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!