Gülin Ofluoğlu

Gülin Ofluoğlu

Sosyal Medya ve Pazarlama Danışmanı

İTÜ, ODTÜ ve İngiltere’deki pazarlama eğitimim sonrası 20 yılı aşkın Reklam, Marka Yönetimi ve Pazarlama Yöneticiliği yaptım. Çoğunluğu sigorta ve emeklilik sektöründe olmak üzere pazarlamanın her aşamasında çalışırken milyonlarca müşteriye ulaşan ulusal ve uluslarası kampanyalar yönettim, eğitim verdim, makaleler yazdım. Çok çalışınca ödüller de peşinden geldi. Microsoft tarafından verilen dünya birinciliği bunlardan en keyiflisiydi galiba.*

Yapı Kredi Emeklilik, Allianz, Edinburgh Belediyesi, Otacı, Diyetkolik.com şirketlerindeki kariyer yolculuğuma başladığımda henüz İnstagram, Youtube icat edilmemişti. Acemiler için Bilgisayar kitabını çevirdiğimde henüz öğrenciydim. Pazarlamanın dijitaldeki yolculuğunun canlı tanıklarından birisiyim.

Bir sır vereyim mi? Çok şey değişti gibi dursa da aslında işin temeli hiç değişmedi.

Sadece pazarlama araçları dönüştü. Tv yerine Youtube, gazete yerine Twitter, dergi yerine Instagram takip ediyoruz.

Pazarlamanın temelleri aynıdır: iyi araştırmak, harekete geçirecek fikri bulmak, test etmek, iyi metin yazmak, ve etkili görsel.

Hobi olarak dijital dünyada başaranlarla röportajlar yapıyorum. Eğitimlerime katılanlar 20 yıllık pazarlama yönetimi birikimimden süzülmüş teknik bilgileri öğreniyor, sosyal medyada başaranların ilham veren hikayeleri ile motive oluyorlar.

İşte bu nedenle çok özel örnekler ve deneyim dolu sosyal medya eğitimlerime sizi de davet ediyorum.

*  Bu dünya birinciliği ödülü Yapı Kredi Emeklilik Customer Excelence Projesine verilmiştir. Projenin yönetim takımında yer aldım. Müşterilerimizi davranışlara göre gruplara ayırıp her gruba özel iletişim ve pazarlama kampanyası düzenleyerek müşteri sadakatini onlarca kat artırdık.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!