İlter Mutlu Türk

İlter Mutlu Türk

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Nişantaşı Anadolu Lisesi ve İ.T.Ü Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında yarı zamanlı sigorta eksperliği asistanı olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında yangın, mühendislik ve sorumluluk branşlarında sigorta eksperi oldu. 2005 yılında İMT Eksperlik’i kurdu. 2010 yılında nakliyat branşında sigorta eksperi oldu.

Sigorta şirketi çalışanlarına ve sigorta acentelerine “Yangın, Mühendislik ve Sorumluluk Teminatları ve Uygulamaları”, “Yangın Sigortalarında Suiistimal”, “Temel Makine Bilgisi” konulu eğitimler vermektedir.

Aynı zamanda C Belgeli İş Güvenliği Uzmanı olan İlter Mutlu TÜRK, İşveren Mali Mesuliyet dosyaları hakkında çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Bir süre bir ekonomi portalında sigorta sektörü hakkında köşe yazarlığı yaptı. Oto Dışı Sigorta Eksperleri Derneği’nin kurucu üyesi ve Başkanı’dır.

 

'İlter Mutlu Türk' Geçmiş Eğitimleri

Şubat 2019
21 Şubat 09:00
23 Şubat 17:00

Sigorta sektöründe yangın hasar uygulamalarında ve olayların suistimalle mücadelesinde, araştırma yapabilmek her geçen gün daha önemli bir hale gelmektedir. Hasar araştırması,dış kaynaklı hasar araştırmacılarının yanı sıra sigorta şirketleri bünyesindeki iş tanımı gereği konusunda uzman kişilerce de yaptırılmaktadır. Ancak gerek bu hasar araştırmacılığı yapan kişi veya departmanlar, gerekse şirketlerce geliştirilen uygulamalara hukuken daha detaylı olarak bakılması, hasar süreçleri, buna bağlı hukuki süreçler ile hasar araştırmacısının faaliyeti ve bu süreçlerle ilişkisinin ortaya konulması suretiyle bilgilendirme yapılıp, bu eğitim sonrasında farklı bir gözle faaliyet, süreç ve uygulamaların gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi ile katılımcının mesleki yetkinliğinin artırılması sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!