İskender Demirbilek

İskender Demirbilek

1980 Adana doğumlu olup lisans eğitimini 2002 senesinde Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda Sigortacılık Bilim Dalında tamamlamıştır. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Sigortacılık Anabilim Dalında tamamlamış; bu dönemde The University College of West Flanders’ta "Digital Marketing&Logistics" üzerine Uluslararası Eğitim Sertifikası almıştır. 2008 senesinde Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Temel Sigortacılık ve Kaza Sigortaları Uzmanlık Sertifika Programını tamamlamıştır. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalında doktora programını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesinde sigortacılık alanında eğitimler vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Temel Sigortacılık, Sigortacılıkta Risk Yönetimi, Sigorta İşletme Yönetimi, Türk Sigorta Sektöründe Güncel ve Ekonomik Yorumlar, Özel Emeklilik Fonları ve Bireysel Emeklilik Sistemi, Finansal Yatırım ve Risk Yönetimi, Sigortacılıkta Satış ve Müzakere Teknikleri, AB'de Sigortacılık, Sigorta İşletmelerinde Risk Yönetimi, Sigorta İşlemleri, Tarım Sigortaları, Sektörel Uygulamalar, İşletmeye Giriş, Yönetim ve Organizasyon, derslerini anlatmakta ve bu derslere katkı sağlamaktadır.

Adli yargı mahkemelerinde 8 yıldır sigortacılık alanında bilirkişilik yapmaktadır. Sigorta Tahkim Komisyonu hayat dışı sigortalar bilirkişi listesinde görev almaktadır.

Dünya ve Türk sigorta sektöründe güncel gelişmeler,  bilgisayar ve bilişim teknolojileri, sağlıklı yaşam, kişisel gelişim konuları ilgi alanlarındandır. Dr. İskender Demirbilek evli olup İstanbul’da ikamet etmektedir.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!