Mahir Çipil

Mahir Çipil

Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Mahir Çipil, iş idaresi yüksek lisansı (MBA) eğitimini ise ABD'de Cornell University ve İngiltere’de London Business School’da yaptı. 

Kariyerine 2000 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nda başlayan Çipil,  Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü'nde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Müsteşarlık’ta sigorta şirketlerinin regülasyon işlemleri, mevzuat düzenlemeleri, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) yapılarının kurulması ve stratejik planlama başta olmak üzere çeşitli çalışmaların yönetiminde yer aldı. 2010 yılında Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik şirketlerinde Strateji ve Proje Yönetimi'nden sorumlu yönetici olarak;  hasar, teknik ve tahsilat işlemlerinin merkezileştirilmesi ve operasyonel süreçlerin yeniden yapılandırılması gibi değişim yönetimi projelerinden sorumlu oldu. 

 

2013 yılında Proje Yönetimi ve Organizasyon Direktörü olarak Zurich Sigorta'ya katılan Mahir Çipil, bankasürans entegrasyonu ve stratejik satın alma projelerinde yer aldıktan sonra bu görevine ilaveten Haziran 2013 itibariyle Pazarlama Direktörlüğü görevine ve İcra Kurulu Üyeliği’ne atandı. Marka konumlaması, müşteri memnuniyeti süreçlerinin yapılandırılması, dijital kanal stratejisinin oluşturulması ve ürün optimizasyonu gibi çalışmaları yönetti. 2015 yılından itibaren ise pazarlama sorumluluklarına ilave olarak Hasar Direktörü olarak tüm hasar fonksiyonlarından sorumlu oldu.

 

2016 ila 2020 yılları arasında ise Vienna Insurance Group (Ray Sigorta) bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak direkt ve dijital satış, satış koordinasyon, dağıtım kanallarının operasyonu, çağrı merkezleri, müşteri memnuniyeti, iç iletişim, kurumsal iletişim, ürün, pazarlama, dijital kanallar gibi farklı fonksiyonlardan sorumlu üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Bugüne kadar çeşitli üniversitelerde ve kuruluşlarda pazarlama, dijital dönüşüm, satış, proje yönetimi ve sigortacılık gibi konularda eğitimler veren Çipil'in dördü akademik olmak üzere sekiz kitabı bulunuyor. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak proje yönetimi yüksek lisans dersleri vermektedir.

Mahir Çipil, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (SEDDK) Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

 

'Mahir Çipil' Geçmiş Eğitimleri

Kasım 2020
18 Kasım 17:00
27 Kasım 20:00

Sigorta Pazarlaması

Detaylı Bilgi
Kasım 2019
22 Kasım 13:30
04 Aralık 20:00

Sigorta Pazarlaması

Detaylı Bilgi
Kasım 2016
23 Kasım 13:30
12 Aralık 20:00

Sigorta Pazarlaması

Detaylı Bilgi
Kasım 2017
29 Kasım 13:30
15 Aralık 20:00

Sigorta Pazarlaması

Detaylı Bilgi
Kasım 2018
22 Kasım 17:00
06 Aralık 20:00

Sigorta Pazarlaması

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!