Okan Utkueri

Okan Utkueri

Sigortacılık sektöründe 25 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Okan Utkueri, lisans eğitimini 1990 yılında ODTÜ Gıda Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisans derecesini ise Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık ve Sigortacılık dalında aldı.İş hayatına 1990 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'de başlayan Utkueri, burada Bankacılık ve Sigortacılık Okulu bünyesinde Chartered Insurance Institute (CII) sertifika programını 1991 yılında tamamladı.  

Sigorta sektöründeki kariyerine Hür Sigorta’da adım atan Utkueri, Almanya’da Münih Re bünyesinde 1992-1993 dönemi Alois-Alzheimer burs programına devam etti. Aralık 1999 itibariyle Hür Sigorta A.Ş Genel Müdürü olarak atandı ve 2004 yılına kadar bu göreve devam etti. 2004 yılında, Genel Sekreter Yardımcısı olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesine katılan Utkueri, Mart 2006 tarihinde Garanti Sigorta’ya geçti. Şirketin isminin Eureko Sigorta olarak değişmesiyle birlikte, 2006 -2014 yılları arasında 8 yıllık dönemde Eureko Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Mayıs 2014 tarihinde ise Türkiye ofisinin kurucu Genel Müdürü olarak, Guy Carpenter reasürans brokerliği şirketine katıldı ve halen bu göreve devam ediyor.

Profesyonel yöneticilik sürecine paralel olarak, 2006 – 2014 yılları arasında Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ve Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) bünyesinde Yönetim Kurulu üyesi görev aldı.

25 yılı aşan profesyonel iş yaşamının önemli bölümünü sigorta sektöründe üst düzey yönetici olarak geçiren Utkueri, bu süre zarfında çok sayıda eğitim pogramına iştirak etti. Ashridge Business School “Executive Management” ve Bled School of Management bünyesinde “Senior Leadership” programlarını tamamladı. 

Üst düzey yönetici olarak bir çok değişim projesine liderlik etti ve özellikle çalışma iklimi, kurum kültürü, liderlik modeli, yetenek yönetimi, inovasyon kültürü alanlarında çalışmalara imza attı.

İş yaşamında, kurumların finansal performansının yanı sıra, organizasyonel sağlık kavramına ve iş dünyası içerisindeki “birey” olgusunun değerine önem veren bir anlayışa sahip olan Utkueri, koçluk ve mentorluk alanında bir çok eğitime katıldı. Son olarak, Adler Graduate Professional School bünyesinde Practicum - İleri Düzey Koçluk programını tamamladı.

Profesyonel yöneticiliğin yanı sıra, bir süredir liderlere ve lider adaylarına koçluk ve mentorluk yapan Utkueri, aynı zamanda liderlik, strateji, değişim yönetimi, inovasyon, kurum kültürü ve organizasyonel sağlık alanlarında eğitimler veriyor.

Sigortacı Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Utkueri, yeni nesil sigortacılık, dijitalleşme, inovasyon ve yeni dönem liderlik konularında makaleler yazıyor.  Aynı zamanda www.okanutkueri.com adresinde blog yazarlığı yapmaktadır. Özellikle yaşam yolculuğu, organik liderlik, koçluk ve organizasyonel iklim konularında yazılar yer alan www.okanutkueri.com adresinde, Okan Utkueri’nin kapsamlı yaşam hikayesine de ulaşmak mümkün.

 

 

 

'Okan Utkueri' Geçmiş Eğitimleri

Şubat 2017
24 Şubat 10:00
24 Şubat 16:50

Eğitmen:
Okan Utkueri

Takım liderliği yaptığınız süre boyunca, ekip psikolojisi üzerine bilgi ve becerilerinin yanında öğrenme ve takım liderliği bilgi, becerilerini de iyi anlamalısınız. Bu eğitimde; liderliğin tekniklerinin detaylı konularıyla, gerekli olan bilgilere geniş bir açıdan bakma fırsatı yakalayacaksınız.

Detaylı Bilgi
Nisan 2017
11 Nisan 09:30
25 Nisan 12:30

Sigorta sektörünün vizyonuna ve stratejisine gelecekte yön verecek yönetici veya adaylarını, profesyonel yönetim yaklaşımlarını geliştirmek ve bulundukları kuruma en üst seviyede yönetim yetenekleriyle katma değer yaratmalarına yardımcı olunması sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi
Şubat 2018
14 Şubat 10:00
14 Şubat 16:50

Eğitmen:
Okan Utkueri

Katılımcıların Koçluk yaklaşımı, yöntemleri ve araçları aracılığı ile kendi liderlik tarzlarını keşfedecekleri bir kişisel gelişim yolculuğuna çıkmaları, Koçluk yaklaşımındaki düşünce ve dil yapılarını tanıyarak farklı bakış açıları kazanmaları, paylaşılan tüm bilgileri beceriye dönüştürerek iş ve sosyal hayatlarında gelişmelerini sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi
Mayıs 2019
09 Mayıs 10:00
09 Mayıs 17:00

Eğitmen:
Okan Utkueri

Katılımcıların Koçluk yaklaşımı, yöntemleri ve araçları aracılığı ile kendi liderlik tarzlarını keşfedecekleri bir kişisel gelişim yolculuğuna çıkmaları, Koçluk yaklaşımındaki düşünce ve dil yapılarını tanıyarak farklı bakış açıları kazanmaları, paylaşılan tüm bilgileri beceriye dönüştürerek iş ve sosyal hayatlarında gelişmelerini sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!