Özge Tatlısöz

Özge Tatlısöz

Profesyonel kariyeri Eğitim ve İnsan Kaynakları alanlarında ki tecrübelerden oluşan Özge Tatlısöz, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri Lisans ve Bahceşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans mezunudur.

CarrefourSA ‘da İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nde işe alım uzmanı olarak göreve başlayarak, işe alım ve performans yönetimi süreçlerini yürüttü. Her yıl sorumluluklarını arttırarak görevine Eğitim ve Liderlik Gelişimi  Sorumlusu olarak devam etti. Yaklaşık 7500 kişilik hedef kitle için eğitim ihtiyaç analizi, eğitim vizyonu belirleme, yıllık eğitim planı hazırlama, bütçe yönetimi, kurum içi eğitimleri dizayn etme, kurum dışı eğitimleri satınalma,  kişisel gelişim eğitimlerini verme, eğitim sonuçlarını değerlendirme ve raporlama faaliyetlerini yürüttü. Bunlara ek olarak CarrefourSA’da ic süreçlerini yapılandırma çalışmaları kapsamında İç Değerlendirme Merkezinin sürecinin kurulumunda ve vaka analiz yazımı sürecinde yer aldı. Özge, uzun seneler CarrefourSA’da çalışanların gelişimine yönelik olarak kişisel gelişim eğitimleri vermiştir.

Vakıfbank’ın Vakıf Emeklilik iştirakinde Eğitim ve Performans Yönetiminden sorumlu olarak çalışan Özge, E –learning yapısını buradan şekillendirerek, yatırımın geri dönüş oranınını (ROI) %45 oranında sağladı. Genç yetenekler için Liderlik Kampı düzenleyip tuttundurma projeleri kapsamında gelişim planlarını yürütüp performanslarını takip etti. Burada çok boyutlu kişisel liderlik eğitmen eğitimci olup, tüm orta kademe yöneticilerin kendi liderlik tarzlarını keşfetmelerini sağladı. Flormar’da İnsan Kaynakları Direktörlüğü’n de Organizasyonel Gelişim departmanını yönetti. Kurum içerisinde, performans yönetimi, kariyer yönetimi, öğrenme ve geliştirme eğitimleri ve değerlendirme merkezi süreçlerini yürütmüştür.

Gelişimine ve geliştirmeye önem veren Özge, Bahceşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans Programında ve MBA öğrencilerine  dersler vermeye devam ediyor.

Bir STK gönüllüsü olarak pozitif değişimi sağlamak amacı ile çalışıyor. Başkan olarak görev aldığı STK’lar için bir çok sosyal sorumluluk projesine liderlik etmeye devam ediyor. 2013 senesi itibari ile Eğitim Akademi’de, İletişim Becerileri, Müşteri Odaklılık, Sunum Teknikleri, Etkileme ve İkna eğitimlerini vermektedir.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!