Prof. Emiliano Valdez

Prof. Emiliano Valdez

Profesör Emiliano (Emil) A. Valdez ABD’de Connecticut Üniversitesi Matematik bölümünde Aktüerya alanında eğitim vermektedir. Aktüerler Toplumunun bir üyesi olan Valdez, doktorasını Wisconsin Üniversitesi’nde yapmıştır ve Connecticut Üniversitesi Aktüerya Bölümü lisansüstü programının geçici direktörüdür. Akademik tecrübesi aktüerya alanında 3 ayrı kıtada (Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya) uzun süredir  verdiği eğitim ve yönettiği araştırmaları kapsamaktadır. Daha önce Singapur’da Nanyang İşletme Okulu ve Avustralya Sidney’de bulunan New South Wales Üniversitesi’nde çalışmıştır. 2013’ten 2015’ kadar Michigan Üniversitesi Aktüerya Programı direktörlüğünü yapmıştır. Aktüerya literatürüne önemli katkılarından dolayı Edward A. Lew ödülü, Halmstad Anma Ödülü ve son olarak da 2010’da Charles A. Hachemeister ödülünü almıştır. Şimdiki çalışmaları olasılık (copula) modellemeleri ve bağlılıkları, emeklilik sonrası varlıkların yönetimi, ve risk hesaplamaları ve kurumsal risk yönetimine bağlı sermaye gereksinimleridir. Buna ek olarak, sektör tecrübesi de bulunmaktadır. Hartford’daki Connecticut Mutual’da aktüer olarak çalışmıştır ve Price Waterhouse’da aktüerya departmanında geçici görev almıştır.  

 

'Prof. Emiliano Valdez ' Geçmiş Eğitimleri

Şubat 2020
24 Şubat 09:30
25 Şubat 16:30

Bu seminer ile aktüeryal risk modelleme ve data analizi için modern istatistiksel tekniklerin kullanımının araştırması sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi
21 Şubat 09:30
22 Şubat 16:30

Bu seminer ile aktüeryal risk modelleme ve data analizi için modern istatistiksel tekniklerin kullanımının araştırması sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!