Sibel Zöngür

Sibel Zöngür

2004 senesinde Aviva Sigorta A.Ş.’deki staj deneyimimin ardından 2006 yılında Ergo Sigorta A.Ş. hasar departmanında memur olarak iş hayatına atılarak sigortacılık sektöründe kariyerime başladım. Oto dışı hasarlar departmanında sahip olduğum görev süresince yangın , mühendislik , nakliyat , oto dışı kaza ve sorumluluk hasarlarından sorumluydum.
Sigortacılık alanında kendimi geliştirerek 2007 senesinde Axa Sigorta A.Ş. bünyesine Kurumsal ve Ticari Teknik Departmanı Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk branşında uzman yardımcısı underwriter olarak katıldım.2010 senesinde uzman underwriter ünvanını kazandığım görevimde Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk ana branşıma ilaveten nakliyat branşında da kendimi geliştirme fırsatı buldum .
2007-2012 döneminde sektör lideri olan Axa Sigorta A.Ş.’de geçirdiğim 5 senelik Sorumluluk Sigortaları deneyimimin ardından yine sektörün ilk üçünde yer alan ve SABANCI Grubu bünyesinde faaliyetini yürüten AKSİGORTA A.Ş.’de Sorumluluk branşında Yönetici olarak görevime 2012 itibariyle başladım. 2014 Mart döneminde Aksigorta – Ageas ortaklığı aracılığıyla Ageas grup şirketi AG INSURANCE Belçika Genel Müdürlük ofisinde sorumluluk departmanında kısa süreli olarak çalışarak farklı bir sigorta piyasasında da sorumluluk branşında deneyim edindim. 2015 sene başından itibaren Türkiye Sigortalar Birliği Sorumluluk Komitesi üyeliği görevini yerine getirmekteyim.
2016 senesinden beri AKSİGORTA A.Ş. bünyesinde Kurumsal Teknik Yangın, Mühendislik, Sorumluluk UW Bölüm Müdürü olarak görevimi sürdürmekteyim.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!