Vedat Basan

Vedat Basan

 

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Saint Michel Fransız Lisesinde tamamladı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi ve aynı sene Genel Sigorta’da iş hayatına başladı. Yangın & Oto Dışı Kaza Servisinde memur unvanı ile başladığı kariyerinde departman içerisinde farklı görevler alarak 2009 yılında Yangın& Oto Dışı Kaza Servis Yöneticiliğine atandı. 2012 yılı Ocak ayı itibari ile Yangın – Oto dışı Kaza ve Risk Mühendisliği Servislerinden sorumlu Grup Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

Almanya ve İsviçre’de çeşitli eğitim ve seminerlere katılarak global sigortacılık uygulamaları alanında mesleki bilgisini pekiştirdi. 2010 yılında MAPFRE Grubu’nun dünyada faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yöneticileri için organize ettiği IMDP (International Managment Development Program ) seminerine  MAPFRE Genel Sigorta’yı temsilen katıldı.

2014 yılında İngiliz Sigorta Grubu Howden'ın Türkiye'deki Reasürans Brokerliği Yatırımı olan GRC Howden Reasürans Brokerliği Şirketinin Genel Müdürü olarak atandı. Halen Hwden Türkiye Grubu'nun Reasürans Operasyonlarından sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

2009 yılından itibaren Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yangın Komitesinde görev almakta olup İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!