Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları 1. seviye Eğitimleri Planlandı

Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları 1. seviye Eğitimleri Planlandı

01 Şubat 2024 10:18

Sigorta ve emeklilik şirketlerinin belli sayıda aktüeri istihdam etme zorunluluğu, IFRS 17 gibi çalışmaların gündemde olması aktüer talebini artırmaktadır. Buna karşın aktif aktüer sayısının yetersizliği ve yeni aktüer girişinin düşük olması bu alanda önemli sıkışmalara neden olmaktadır.

Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları, SEGEM’in her yıl iki kez dört ayrı seviyede düzenlediği sınavlara yönelik bir hazırlık programıdır. Bu eğitim programları ile aktüer adaylarının, ilgili konu başlıklarına ait temel kavramları ve bunların aktüerya alanındaki uygulamalarını kavraması, soru tarzlarına alışkanlık sağlaması ve çözüm tekniklerini öğrenmesi sağlanarak ilgili sınavları başarıyla geçmeleri amaçlanmaktadır. Bununla birlikte adayların konuların mantığını kavramaları ve ileride bunları mesleğin icrasında kullanabilmeleri amacıyla önce konular detaylı bir şekilde işlenmekte; ardından soru çözümlerine geçilmektedir.

Gelen talep doğrultusunda bu sene de online olarak ZOOM uygulamasında eğitimlerimiz gerçekleşecektir.

1. seviye eğitimlerden "İstatistik ve Olasılık " 13 Şubat'ta, "Matematik" 4 Mart'ta ve "Finansal Matematik " 29 Mart'ta başlamak üzere planlanmıştır.
 

Aşağıdaki tabloda belirtilen eğitimlerin planlaması yapılmıştır ve kayda açıktır.

Eğitim

Seviye

Link

 İstatistik ve Olasılık (ONLINE)

 1. seviye

 Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız

 Matematik (ONLINE)

 1. seviye

 Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

 Finansal Matematik (ONLINE)

 1. seviye

 Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!