AZERBAYCAN AKTÜERYA AKADEMİ EĞİTİMLERİ HAZİRAN AYINDA BAŞLADI

AZERBAYCAN AKTÜERYA AKADEMİ EĞİTİMLERİ HAZİRAN AYINDA BAŞLADI

08 Ağustos 2023 11:16

Azerbaycan Merkez Bankası patronajında, Azerbaycan Sigorta Birliği sponsorluğunda TSEV iş birliği ile Azerbaycan’da aktüer yetiştirmek amacıyla Aktüerya Akademi oluşturuldu.

Aktüerya Akademi, online eğitimleri 200 saat ve yüz yüze soru çözümleri 180 saat olmak üzere toplam 380 saatlik bir eğitim programıdır. Eğitimler online olarak gerçekleşecek, soru çözümleri ise Azerbaycan’da yüz yüze olacaktır.

4 modülden oluşmakta olan programın ilk modülü Azerbaycan tarafından verilmiştir. Diğer modüller TSEV tarafından gerçekleştirilecektir.

13 Haziran 2023’te modül 2’nin ilk eğitimi olan İstatistik ve Olasılık eğitimi ile başlayan Aktüerya Akademi 4 Nisan 2024’te Sağlık Sigortaları eğitimi ile sona erecektir.

2. Modül İstatistik & Olasılık ve Finansal Matematik; 3. Modül Sigorta Matematiği (Hayat Dışı Sigortalar ve Hayat Sigortaları); 4. Modül Finans, Yatırım ve Risk Yönetimi, Hayat Dışı Sigortalar, Hayat Sigortaları ve Sağlık Sigortaları eğitimlerinden oluşmaktadır.

Böylelikle başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere, bölgesel olarak da sigortacılık eğitimleri talep edilen bir kurum olma hedefinde ilerlemeye devam etmekteyiz.


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!