Yeni Başlayanlar İçin Sigortacılığa Giriş

Yeni Başlayanlar İçin Sigortacılığa Giriş

01 Ağustos 2016 11:57

Yeni Başlayanlar İçin Sigortacılığa Giriş

Sigorta sektöründe yeni başlayanlar için dizayn edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş ” Eğitim Programı 17 Ekim’de başlıyor.

Program ile sigorta sektöründe işe başlayanların sigorta piyasasını tüm yönleri ile kavramaları, teknik ve hukuki konularda yeterli ön bilgiye sahip olmaları, sigortacılığı bir bütün olarak görmeleri ve karşılaşacakları sorunların yanıtlarını nerede arayacaklarını bilmeleri amaçlanmaktadır.

İlk kez 2015 yılında planlanan program Sigorta ve Emeklilik Şirketlerinin eğitim Departmanı Yöneticileri ile yapılan toplantı sonrasında revize edilmiş ve programın süresi kısaltılmıştır. Ayrıca yeni uygulamada Program bir bütün olarak alınabileceği gibi arzu edilmesi halinde Eğitim sadece tercih edilen günlerde de alınabilecektir.

Ayrıntılı içeriği ilişikte paylaşılan programda; “Sigorta Sektörü ve Piyasa Bilgisi”, “Sigorta Hukuku”, “Ürün ve Hasar Bilgisi” ana başlıkları da ele alınıyor.

Önemli bir eksikliği gidereceğini düşündüğümüz “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş ” programının sektörümüze yararlı olmasını temenni eder, programa kayıt için son başvuru tarihinin 14 Ekim olduğunu bilgilerinize sunarız.


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!