Kesintisiz bir güvence için poliçenin vadesini takip etmeliyiz…

Sigorta ile üzerimizden risklerimizi atabiliriz. Bununla birlikte sigorta ciddi bir iştir ve her aşamasında bazı kontrol ve takipler gereklidir. Bunların bir kısmını daha önce paylaşmıştık. Nelere dikkat etmemiz, neleri kontrol etmemiz gerektiğine değinmiştik.

Bugün ise poliçe vadesinin önemine değineceğiz. Her sigortalı poliçesinin vadesini ciddi bir şekilde takip etmelidir. Esasında bu takibi genellikle poliçenizi düzenleyen kişi/kurum takip etmekte ise de zaman zaman yenileme işlemleri veya konuya ilişkin bilgilendirme atlanabilmektedir.

Örneğin; 1 Temmuz 2016 yılında teminatı başlayan ve 1 Temmuz 2017 tarihinde de sona eren bir kasko poliçesini ele alalım. Vade bitmesine yakın size gerekli bilgilendirme yapılması atlanırsa; poliçeyi yenilemeyi kabul edip etmediğiniz size sorulmaz ise 1 Temmuz 2017 tarihinde poliçeniz yenilenmemiş olur. Temmuz ayının ilk 15 günü de tatile çıktığınızı düşünelim, devamlı hareket halinde olduğunuz bir dönemi teminatsız geçirmiş olursunuz. Böyle bir dönemde bir kaza yapmanız durumunda kasko poliçesinden destek alamamış olursunuz.

Bu gibi aksiliklerle karşılaşmamak için, vade sonuna dikkat edelim; arzumuz dışında teminatsız kalmayalım.

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!