Sağlık Sigortası nedir?

Sağlık sigortası hayatımızda yer alan en önemli şeyi, sağlığımızı güvence altına almaya yarayan bir sigortadır. Kısaca, sağlığımızı kaybettiğimizde hangi tedavi şeklini arzu ediyorsak onu bize sağlayan bir finansal üründür.

Malum hayat şartları gün geçtikçe zorlaşmakta, ihtiyaçlar arasına her geçen gün yeni kalemler katılmaktadır. Belki 30-40 yıl evvel böyle bir ürüne ihtiyaç duyulmamaktaydı çünkü özel tedavi merkezleri bu denli yaygın değildi. Hatta büyük birkaç şehir dışında özel hastahaneler mevcut bile değildi. Doğal olarak herkes kamu sağlık merkezlerini kullanmaktaydı ve bahse konu merkezlerde de sosyal güvenlik kurumları vasıtası ile tedavi olunabiliyordu.

Günümüzde ise neredeyse belli bir ölçeğin üzerindeki her şehirde özel hastahaneler mevcut ve buradaki ücretler birbirinden çok farklı da olsa ciddi rahatsızlıklar ciddi faturalarla kapanmaktadır. Bu nedenle sağlık sigortası, ileride belirsiz bir zamanda ortaya çıkabilecek ciddi rahatsızlıklara karşı hazırlıksız yakalanmamak; bugünden tedbir almak isteyen kişilerin satın aldığı bir sigortadır. Bununla birlikte grip gibi doktor muayenesi ile atlatılabilecek ufak tefek rahatsızlıklara karşı da teminat sağlayarak günlük konforu da yukarı çeken bir üründür.

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!