İklim Değişikliği, Sürdürülebilir Kalkınma Ve Sürdürülebilir Sigortacılık


İklim Değişikliği, Sürdürülebilir Kalkınma Ve Sürdürülebilir Sigortacılık

Yayın No : TSEV-42

Yayın Tarihi : Ocak 2014

Sayfa Sayısı : 214

Fiyatı : 30 ₺ + KDV

İçindekiler :

PDF İÇİN TIKLAYIN

Uyarı! STOKTA MEVCUT DEĞİL

Değerli akademisyenler ve uzmanlar,

Ülkemizin ekonomik kalkınmasında büyük önemi olan sigortacılık sektörünün gelişimi ve rekabet seviyesinin artırılması için, atılacak adımlardan biri de, sigorta konusunda yapılan çok çeşitli ve kapsamlı çalışmaların sayısının artırılmasıdır.

Temel görevi, istihdamın niteliğinin ve verimliliğinin artırılması olan Vakfımız da, bu konuda üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir. TSEV, sektörel bilgilerin, verilerin erişilebilir ve paylaşılabilir hale getirilmesi amacı ile araştırmalar yapmakta, telif ödenmesi ve kaynak desteğiyle de araştırma yapılmasını teşvik etmekte ve yayınlar çıkarmaktadır.

Bu yayınlardan biri “Sigorta Araştırma ve Inceleme Yayınları”  dizisidir”. Bu dizideki kitaplar kapsamında, gelişmiş ülkelerin  ve  ülkemizin  sigorta  sektörlerini  mukayeseli  olarak  inceleyen  araştırmalar ile  sektörün gündemindeki konuları ele alan çalışmalar yer almaktadır. Bir diğer yayın dizimiz ise “Konferans Kitapları Yayınları” dizisidir”. Bu dizi, Vakfımızca düzenlenen ulusal ve uluslararası toplantıların sunumlarının yer aldığı kitaplardan oluşmaktadır.

Vakfımızın  bu  çerçevede  yaptığı  yayınlardan bir  diğeri  de,  sizinle  bu  yazıyı  paylaştığımız   “SAD-Sigorta Araştırmaları Dergisi’dir”. SAD, sektör gündemindeki teknik ve/veya teorik konuların incelendiği bir kaynak niteliğinde olup “Sigortacılık” alanında Türkiye’nin ilk ve tek hakemli dergisidir.

Sektörümüzün  gelişimine  önemli  katkıları olduğunu  düşündüğümüz  bu  araştırmalar, sizlerin  bilgi  ve deneyimlerinizi aktaracağınız araştırmalarınızla zenginleşecek ve sigorta sektörünün bugününün gelecek nesillere ulaşması yolunda büyük katkı sağlayacaktır.

Dergimizin okuyucularımıza faydalı olmasını dileriz.

Ayşe AKÇAY
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Müdür V.Platformunuzu seçin ve Paylaşın!