Ethem Baturalp Pamukçu

Ethem Baturalp Pamukçu

Dr.E.Baturalp Pamukçu, İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’ni 1988 yılında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü'nü ise 1992 yılında bölüm ikincisi olarak bitirdi. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sigortacılık Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır. Doktorasını ise 2002 yılında aynı Enstitü'nün Bankacılık Bölümü'nde yapan Dr. E. Baturalp Pamukçu iş yaşamına 1990 yılında, sigortacılık kariyerine ise 1993 yılında Aksigorta'da başladı. Aksigorta'da çeşitli kademelerde yöneticilik yapan Pamukçu, 2003 yılında Ankara Sigorta'da Teknik, Reasürans, Hasar ve Bilgi İşlem Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2008 yılında, Türk Nippon Sigorta'da Teknik, Reasürans, Hukuk, Hasar ve Bilgi İşlem'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Dr. E. Baturalp Pamukçu, 2013 yılı başından itibaren ise Türk Nippon Sigorta'da Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Dr.E.Baturalp Pamukçu, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Çeşitli üniversitelerde dersler de veren Pamukçu'nun bugüne kadar yayınlanan "Sigortacılıkta Risk Yönetimi", "Kredi ve İhracat Kredi Sigortaları" ve "Sigortanın Temel Prensipleri” başlıklı üç kitabı ve yayınlanmış yirminin üzerinde makalesi bulunmaktadır.

Dr.E.Baturalp Pamukçu, 2017 yılından beri Türkiye Sigorta Birliği Hayat Dışı Komitesi Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!