Mahir ÇİPİL

Mahir ÇİPİL

Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan ve iş idaresi yüksek lisansı (MBA) eğitimini ABD'de Cornell University ve İngiltere’de London Business School’da yapan Çipil; Ray Sigorta’da Pazarlama Direktörü (CMO) olarak görev yapıyor.
 
Kariyerine 2000 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nda başlayan Mahir Çipil, Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü'nde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Çipil, Müsteşarlık’ta sigorta şirketlerinin regülasyon işlemleri, mevzuat düzenlemeleri, DASK ve TRAMER yapılarının kurulması ve stratejik planlama başta olmak üzere çeşitli çalışmaların yönetiminde yer aldı. 2010 yılında Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik şirketlerinde Strateji ve Proje Yönetimi'nden sorumlu yönetici olarak;  hasar, teknik ve tahsilat işlemlerinin merkezileştirilmesi ve operasyonel süreçlerin yeniden yapılandırılması gibi değişim yönetimi projelerinden sorumlu oldu. 

2013 yılında Proje Yönetimi ve Organizasyon Koordinatörü olarak Zurich Sigorta'ya katılan Mahir Çipil, bankasürans entegrasyonu ve stratejik satın alma projelerinde yer aldıktan sonra bu görevine ilaveten Haziran 2013 itibariyle Pazarlama Koordinatörü (CMO) görevine ve İcra Kurulu Üyeliği’ne atandı. Marka konumlaması, müşteri memnuniyeti süreçlerinin yapılandırılması, dijital kanal stratejisinin oluşturulması ve ürün optimizasyonu gibi çalışmaları yönetti. 2015 yılından itibaren ise pazarlama sorumluluklarına ilave olarak Hasar Koordinatörü olarak tüm hasar fonksiyonlarından sorumlu oldu. 
Bugüne kadar çeşitli üniversitelerde ve kuruluşlarda pazarlamanın temelleri, dijital pazarlama, proje yönetimi ve risk yönetimi gibi konularda eğitim veren Mahir Çipil'in, risk yönetimi ve sigortacılık konularında yayımlanmış dört kitabı bulunuyor.


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!