Selahattin Çetinkaya, SEDDK Grup Başkanı

Selahattin Çetinkaya, SEDDK Grup Başkanı

2016 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu.

2017 yılında Halkbank Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2017 yılında T.C Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’na sigorta denetleme uzman yardımcısı olarak görevine başladı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Grup Başkanı olarak çalışmaya devam etmekte olup, teknik karşılıklar denetimi, hasar ve tazminat denetimi, finansal tablolar ve muhasebe işlemleri denetimi, kuruluş, yükümlülük denetimleri alanlarında denetim süreçlerine devam etmektedir.

 

'Selahattin Çetinkaya, SEDDK Grup Başkanı' Geçmiş Eğitimleri

Haziran 2024
13 Haziran 09:30
13 Haziran 16:30

5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve Tedbirler Yönetmeliği gereği Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri ile Brokerler yükümlü olarak sayılmaktadır. Eğitim kapsamında suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi ve terörizmin finansmanı ile mücadele kapsamında sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren yükümlülerin yükümlülüklerinin anlaşılması, sigortacılık sektöründe deneyimlenmiş aklama ve terörizmin finansmanı vakıaları hakkında bilgi verilmesi ve uyum denetimleri ile ilgili önemli noktalar hakkında bilgilendirme yapılması amaçlanmaktadır.

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!