Temel Sigortacılık Eğitim Programı

TEMEL SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI


Türkiye’deki tek sigortacılık uzmanlığı eğitim programı olan ve 1973 yılından beri aralıksız devam eden 'Temel Sigortacılık Eğitim Programı'  (TSEP) Ekim ayında başlayıp Haziran'a kadar süren uzun süreli bir eğitim programıdır.

Sigorta sektörünün üst düzey yöneticilerinin, uzmanların ve akademisyenlerin görev aldığı TSEP, sektör çalışanlarının genel sigortacılık ve sigorta branşları konularında uzmanlaşmalarını sağlayarak, Türk sigorta sektörünün iş gücü niteliğinin ve verimliliğinin artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

“Temel Sigorta Bilgileri” ile “Branş Eğitimi” olmak üzere iki yarıyıldan oluşan TSEP, 2. yarıyılda “Yangın ve Mühendislik Sigortaları”, “Kaza Sigortaları”, “Nakliyat Sigortaları”, “Muhasebe”, “Sağlık Sigortaları” ve “Hayat Sigortaları” olmak üzere toplam 6 branşta açılmaktadır.

Temel Sigortacılık Eğitim Programının ilk yarıyılı Ekim – Şubat aylarında, ikinci yarıyılı ise Şubat – Haziran ayları arasında gerçekleştirilmektedir. Program dersleri her iki yarıyıl için de genellikle 18.00-21.00 saatleri arasında, haftada en fazla üç gün olarak planlanmaktadır. Çoğunlukla hafta içi olarak planlanan TSEP takviminde, hafta sonu da ders olabilmektedir. Saatler eğitmenlerimizin programlarına ve sınıflarımızın müsaitlik durumuna göre değişebilmektedir.

40. Dönem TSEP, 3 Ekim'de başlamıştır. I. Yarıyıl eğitimler "Online" ve "Karma" olmak üzere iki farklı şekilde planlanmıştır. İlk yarıyıl online sınıfların tüm dersleri online platform üzerinden canlı gerçekleşirken, karma grupların dersleri ise sınıf ve online platformda gerçekleşmektedir. Kısa süreli eğitimler hariç bu dağılımın yaklaşık yarı yarı olmasını hedeflemekteyiz. Sınıfta gerçekleşecek derslerin tamamı TSEV ofisteki sınıflarda; online gerçekleşecek dersler ise Zoom üzerinde gerçekleşmektedir. II. Yarıyıl ise branşları seçen kişilerin çoğunluğuna göre eğitimler ya “Online” ya da “Karma” olarak planlanacaktır; söz konusu durum branşı seçen kişilerin tercihine bağlı belirleneceği için branş tercihlerinin program başlamadan netleşmesi gerekmektedir. Bu sebeple ikinci yarıyıl yer alan branşların nasıl açılacağının belirlenebilmesi için, katılımcıların (şirketlerin) branş tercihlerinin program başlamadan, kayıtta belirtilmesi gerekmektedir. Tüm grupların sınavları her iki yarıyıl için de ortak olacak şekilde online platformda gerçekleşecektir.

Her iki yarıyıla da katılma zorunluluğu yoktur; yalnızca tek yarıyıla da katılmak mümkündür.

41. Dönem ücreti 38.000 TL; Tek yarıyıl ücreti ise  29.000 TL'dir (KDV Dahil). Online ve Karma gruplar arasında fiyat farkı yoktur; gruplarda kontenjanın bitmesi durumunda kişiler diğer gruba yönlendirilir.

II. Yarıyıl 1 Şubat'ta başlayacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!