Satışçılar için A’dan Z’ye Sigortacılık Eğitim Programı

SATIŞÇILAR İÇİN A'dan Z'ye SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI


Program İstanbul dışında yaşayan sigorta sektörü çalışanları için webinar olarak kurgulanmıştır. Dersler canlı olarak işlenecektir. Sisteme giriş yapan eğitmen ve katılımcılar sanal olarak bir sınıf oluşturacak; katılımcılar canlı olarak (yazılı) sorularını eğitmene yönlendirebilecek ve eğitmen bu soruları sözlü/yazılı olarak yanıtlayacaktır. Dersi kaçıranlar ile tekrar dinlemek isteyenler için kayıtlar bir süre erişime açık tutulacaktır. Bu program, İstanbul dışında görev alan sigorta sektörü çalışanlarının da  uzun süreli eğitimlere katılımını mümkün kılabilmek amacıyla online eğitim olarak düzenlenmiştir.

İstanbul dışında çalışanlar ya sigorta şirketlerinin bölge müdürlüklerinde ya da sigorta acentelerinde çalışanlardan oluşmaktadır. Kısaca hedef kitle satışçılar ve onlara destek sağlayan acente temsilcileridir. Bu nedenle program “Bir satışçının sahip olması gereken bilgiler nelerdir?” sorusundan hareket edilerek tasarlanmıştır.

“Hayat Dışı” ve “Hayat & BES” olarak iki ayrı branşta oluşturulan programın içerikleri aşağıdaki şekildedir:

  1. 1) Hayat Dışı: İlk bölümde sigortaya giriş, sigorta hukuku, satış/pazarlama  gibi dersler işlenecek; ikinci bölümde ise yangın, nakliyat, oto sigortaları,  sorumluluk ve sağlık sigortaları ele alınacaktır.

  2. 2) Hayat & BES: İlk bölümde sigortaya giriş, sigorta hukuku, satış/pazarlama  gibi dersler işlenecek; ikinci bölümde ise hayat sigortaları, sağlık sigortaları ve bireysel emeklilik sistemi ele alınacaktır. 

Hayat & BES


 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!