Kişisel Verilerin Korunması Çalıştayı Gerçekleşti

Kişisel Verilerin Korunması Çalıştayı Gerçekleşti

03 Kasım 2016 16:11

3 Kasım 2016 tarihinde TSEV ve E&Y’nin birlilkte düzenlediği, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde hayatımıza girenlerin tüm unsurlarıyla ele alındığı, Sigorta ve Emeklilik Sektörü kapsamında konuşulduğu çalıştayımız; sektörden yaklaşık 160 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanununun görüşüldüğü ve sektöre etkilerinin tartışıldığı çalıştayımızda sigorta ve emeklilik şirketlerine düşen sorumluluklar ile Dünya’daki farklı uygulamalara yer verildi ve çözüm önerileri ele alındı.

İlk etapta TSEV Müdürü Sayın Mehmet Kalkavan açılış konuşmasını yapıp konunun sektöre uygunluğu hususunda görüşlerini dile getirdi.

Daha sonra Uyum süreci, Muhtemel ek düzenlemeler, Kanun’un Sigorta ve Emeklilik sektörüne yönelik zorluk ve çözüm önerilerine değinmek üzere E&Y Hukuk Hizmetleri Yönetici Direktörü Sayın Av. Mehmet Küçükkaya’ya ve E&Y Danışmanlık Hizmetleri Yönetici Direktörü Sayın Ümit Yalçın Şen sunumlarını gerçekleştirdiler.

Verilen arayı takiben; veri paylaşımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlara değinmek üzere Sayın Av. Can Yıldız bir sunum gerçekleştirdiler. Akabinde Sektör uygulama örnekleri ile çalışmalarını anlatmak üzere Sayın Av. Yasin Beceni bir sunum gerçekleştirdiler.Platformunuzu seçin ve Paylaşın!