Avrupa Birliği Sigorta Mevzuatı ve Uygulamaları Semineri – TSRŞB-TAIEX İşbirliği ile


Avrupa Birliği Sigorta Mevzuatı ve Uygulamaları Semineri – TSRŞB-TAIEX İşbirliği ile

Yayın No : TSEV-05

Yayın Tarihi : Kasım 2005

Sayfa Sayısı : 254

Fiyatı : 230 ₺ + KDV

İçindekiler :

PDF İÇİN TIKLAYIN


Birliğimizce, Türk sigorta sektörünün Avrupa Birliği Müktesebat’ına uyum sürecini hızlandırmak ve bu konuda sigorta sektörüne destek verebilmek amacıyla, Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü’ne (European Commission Enlargement Directorate General) bağlı TAIEX’e (Technical Assistance Information Exchange Unit) verilmek üzere bir proje hazırladık.

 

Avrupa Komisyonu’nca kabul edilen bu proje kapsamında, her yıl Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan, İlerleme Raporunu da dikkate almak kaydıyla, Türk sigorta sektörünün AB’ne uyum sürecinde sıkıntı yaşayacağı belirtilen; “mali tablolar, hesap planları ve istatistikî tablolar”, “mali izleme ve istatistikî düzenlemeler” ve “yükümlülük karşılama yeterliliği (solvency)” gibi konu başlıklarını belirleyerek, bu konularda teknik bilgiler içeren bir seminer planladık.

“Avrupa Birliği Sigorta Mevzuatı ve Uygulamaları” isimli seminer, kamu ve özel sektör temsilcilerinin, akademisyenlerin ve diğer ilgili kişi ve kurumların katılımıyla, 23-24 Haziran 2005 tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Oturum başkanlığını Avrupa Komisyonu iç piyasalar yöneticisi Ulf Linder’in yaptığı seminerde, Avrupalı; denetim otoritelerinin yöneticileri, ombudsmanlar, sigorta birliklerinin uzmanları ve akademisyenler ülkemize gelerek, sektöre AB mevzuatı ve uygulamaları hakkında tebliğler sunmuşlardır.

Avrupa Birliği mevzuatı ve AB üyesi ülkelerin uygulamalarının yer aldığı söz konusu tebliğlerin, seminerimize katılan ve katılamayan tüm sektör temsilcilerimize ulaştırılması amacıyla, bu başvuru kitabını hazırladık.

Kitabımızın sigorta sektöründe yer alan herkese ve sektörle ilgili olan kişilere faydalı olmasını umuyoruz.
Saygılarımızla,

Doç. Dr. Suna OKSAY
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği
Genel Sekreter YardımcısıPlatformunuzu seçin ve Paylaşın!