CEA – TSRŞB Ortak Konferansı Sigorta Sektörü: Avrupa Toplumu ve Ekonomisinin Karşı Karşıya Bulunduğu Sorunlara Çözüm Önerileri


CEA – TSRŞB Ortak Konferansı Sigorta Sektörü: Avrupa Toplumu ve Ekonomisinin Karşı Karşıya Bulunduğu Sorunlara Çözüm Önerileri

Yayın No : TSEV-19

Yayın Tarihi : Ekim 2006

Sayfa Sayısı : 171

Fiyatı : 230 ₺ + KDV

İçindekiler :

PDF İÇİN TIKLAYIN


Birliğimiz, 15-17 Haziran 2006 tarihlerinde Avrupa Sigorta ve Reasürans Federasyonu’nun (CEA-Comité Européen des Assurances) 2006 yılı Genel Kurul Toplantılarına ev sahipliği yapmıştır.

 

Avrupa sigorta şirketleri ve birliklerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul’da 53.’sü düzenlenen CEA Genel Kurul Toplantılan’nın ilk gününde CEA Başkanlar Konseyi Toplantısı, CEA Genel Direktörler Toplantısı ve Delegasyon Başkanları Toplantıları gerçekleştirilmiştir. Bu toplantılarda CEA’nın 2007 yılı stratejileri, Avrupa sigorta sektörünün gündemini belirleyen temel konulara ilişkin politikaları, komitelerin gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamlı olarak ele alınmıştır. Toplantıların ardından yabancı konuklar için akşam Boğaz’da bir tekne turu düzenlenmiştir.

Toplantıların ikinci günü ise CEA Genel Kurul Toplantısıyla başlamış, gündemdeki konular ile CEA’nın 2006-2007 Stratejik Planı ve bütçesi üyelerin onayına sunulmuştur.

Öğleden sonra ise Birliğimiz ve CEA işbirliği ile “Sigorta Sektörü: Avrupa Toplumu ve Ekonomisinin Karşı Karşıya Bulunduğu Sorunlara Çözüm Önerileri” konulu konferans düzenlenmiştir. Hazine Müsteşarlığı, Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, IAIS ve Swiss Re’den üst düzey yöneticilerin sigorta sektörünün karşılaştığı sorunlar, bu sorunların nasıl bir düzenleyici çerçeve içerisinde çözülebileceği ve sektörün öncelikleri gibi konularda sunumlar yaptığı konferansa, gerek Türk gerekse Avrupa sigorta çevrelerinden üst düzey katılımcılar yoğun ilgi göstermişlerdir.

Konferansta sigorta sektörünün karşı karşıya bulunduğu demografik zorluklar ve bunlar karşısında geliştirdiği politikalar, gerçekleştirilen yasal düzenlemeler, risk yönetiminde izlenecek uluslararası denetim usulleri, Avrupa Birliği’nin önceliklerinin düzenleyici bakış açısıyla incelenmesi gibi konular kapsamlı olarak ele alınmıştır.

Toplantıların ikinci gününün akşamında Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe’de düzenlenen gala yemeğine Türk hükümetini temsilen Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker katılmıştır. Gala yemeği Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan tarafından Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak yapılan konuşmayla başlamış ve Türk sanatçısı Fatih Erkoç tarafından verilen konserle sona ermiştir.

Birliğimiz, CEA ile işbirliği içinde düzenlediği “Sigorta Sektörü: Avrupa Toplumu ve Ekonomisinin Karşı Karşıya Bulunduğu Sorunlara Çözüm Önerileri” konulu konferansta yapılan sunumların daha fazla kişiyle paylaşılabilmesi amacıyla elinizdeki bu kitabı hazırlamıştır. Kitabımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz.

Doç. Dr. Suna OKSAY 
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği
Genel Sekreter YardımcısıPlatformunuzu seçin ve Paylaşın!