TSEV-TAIEX İşbirliği ile Düzenlenen En İyi Tahmin Değerleri ile Teknik Karşılıkların ve Gelecekteki Nakit Akımlarının Hesaplanması Semineri


TSEV-TAIEX İşbirliği ile Düzenlenen En İyi Tahmin Değerleri ile Teknik Karşılıkların ve Gelecekteki Nakit Akımlarının Hesaplanması Semineri

Yayın No : TSEV-40

Yayın Tarihi : Mart 2010

Sayfa Sayısı : 282

Fiyatı : 230 ₺ + KDV

İçindekiler :

PDF İÇİN TIKLAYIN


Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, Türk sigorta sektörünün Avrupa Birliği Müktesebatına uyum sürecini hızlandırmak ve bu konuda sigorta sektörüne destek verebilmek amacıyla,Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü’ne bağlı TAIEX’e (Technical Assistance Information Exchange Unit) bir proje başvurusunda bulunmuştur.

 

Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen bu proje kapsamında, Türk sigorta sektörünün AB’ye uyum sürecinde sıkıntı yaşayabileceği “En İyi Tahmin Değerleri ile Teknik Karşılıkların ve Gelecekteki Nakit Akımlarının Hesaplanması” konu başlığı belirlenmiş ve bu konularda teknik bilgiler içeren bir seminer planlanmıştır.

Seminer, kamu ve özel sektör temsilcilerinin, akademisyenlerin ve diğer ilgili kişi ve kurumların katılımıyla, 5 Kasım 2010 tarihinde İstanbul’da düzenlenmiştir.

Oturum Başkanlığını Yunanistan Sermaye Piyasası Komisyonu’ndan Charilaos Mertzanis’in yaptığı seminerde, Avrupalı denetim otoritelerinin yöneticileri, akademisyen ve uzmanlar sektöre AB mevzuatı ve uygulamaları hakkında sunumlar yapmışlardır.
TSEV olarak, AB mevzuatı ve AB üyesi ülkelerin uygulamalarının yer aldığı sunumların, seminerimize katılan ve katılamayan tüm sektör temsilcilerimize ulaştırılması amacıyla bu kitabı hazırladık.

Kitabımızın sigorta sektöründe yer alan herkese ve sektörle ilgili olan kişilere faydalı olmasını umuyoruz.

Prof. Dr. Suna Özyüksel
Müdür
Türk Sigorta Enstitüsü VakfıPlatformunuzu seçin ve Paylaşın!