Emine Feray SEZGİN

Emine Feray SEZGİN

1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü’nde ve ikinci lisans eğitimini ise 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca, 2006 yılında başladığı ODTÜ İktisat Bölümü’nde “İktisat Teorisi” üzerine yan dal programını bitirmiştir.

2005-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü Yüksek Lisans Programının ders aşamasını başarıyla tamamlamıştır. Aralık 2009’da Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

2016-2018 yılları arasında University of Kent’te Uygulamalı Aktüeryal Bilimler Yüksek Lisans programını şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır. Ayrıca İngiltere Aktüerler Derneği (IFoA) üyesi olup, 15 aktüerya sınavının 11 tanesini tamamlamıştır.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Hayat ve Sağlık Sigortaları Daire Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Aktüerler Sicili’ne, 148 sicil numarası ile kayıtlı olan Sezgin, evli ve bir çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Platformunuzu seçin ve Paylaşın!