Nevzat Volkan BABÜR

Nevzat Volkan BABÜR

“Mapfre Sigorta'da uzun süre önce Teknik Direktörlük, sonrasında da Teknik Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır.

Sigorta faaliyetlerinden fiyatlandırma, risk seçimi, reasürans ve portföy yönetimi dahil olmak üzere; tüm Teknik Alanların yanı sıra Ticari, Mühendislik ve Endüstriyel Risklerin Hasarlarından da sorumlu olmuştur.

Kariyerine İnşaat Mühendisliği ile başlayan ve Yeraltı Yapıları ile Endüstriyel Binaların Şantiyelerinde görev yaptıktan sonra, 1993 yılından itibaren Oyak Sigorta'da Risk Mühendisi olarak sigortacılık sektörüne atılmıştır. Daha sonra kariyerine bugün “Mapfre Sigorta” olarak bilinen, Genel Sigorta A.Ş. de devam etmiştir. Genel Sigorta'da 1997 yılında Mühendislik Sigorta Müdürü olarak göreve başlamış ve sonrasında farklı pozisyonlarda çeşitli görevler üstlenmiştir.

2004 yılı itibari ile şirketin, Katastrofik Reasürans işlemleri de dahil olmak üzere; tüm iş kollarında gerek İhtiyari Reasürans gerekse, trete tarafı reasürans faaliyetlerini de yürütmüştür. 2009 yılından itibaren Mapfre Sigorta’da Teknik Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Kariyeri boyunca Türkiye Sigorta Birliği Mühendislik Sigortaları Teknik Komitesi'nde farklı roller üstlenmiştir. Uluslararası Mühendislik Sigortacıları Derneği - yani IMIA'da - Türkiye Sigorta Birliği'ni başlangıçta Türk delegesi, 2007 senesi sonrasında da IMIA Yönetim Kurulu üyesi olarak temsil etmiştir.

IMIA, 35 ülkeden 150'den fazla delegenin bulunduğu Uluslararası bir Dernektir. Üyeleri, dünya çapındaki Ulusal Sigorta Dernekleri, bireysel Sigorta Şirketleri, Reasürörler ve tamamı Mühendislik Sigortaları konusunda faaliyet gösteren Hasar Ekspertiz ve Hukuk Uzmanlarıdır.

Volkan BABÜR, Mapfre’de görev yaptığı dönemde aynı zamanda Mapfre Global Risks'in Türkiye'de ülke başkanlığı görevini de yürütmüştür. (Mapfre Global Risks temel olarak, Büyük ve Global Şirketlerin sigorta teminatlarının sağlanması ve mevcut plasmanlardan lider paylar kabul etme işlemlerini yürütmektedir.)

Evli ve bir çocuk babası olan Volkan Babür, Model trencilik ve amatör fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir.

Şu anda ise; genç sigorta profesyonellerine ve sigortaya ilgi gösteren tüm çalışanlara sigorta branşlarının inceliklerini ve sigortacılığın dinamiklerini öğretmeye çalışmaktadır.”

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!