Risk ve Sigorta Bilinci ve Eğitimi – TSRŞB ve OECD İşbirliğiyle II. Uluslararası Sigorta Sempozyumu


Risk ve Sigorta Bilinci ve Eğitimi – TSRŞB ve OECD İşbirliğiyle II. Uluslararası Sigorta Sempozyumu

Yayın No : TSEV-27

Yayın Tarihi : Temmuz 2007

Sayfa Sayısı : 306

Fiyatı : 230 ₺ + KDV

İçindekiler :

PDF İÇİN TIKLAYIN


Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı; Türk sigorta sektörünün, rekabetçi bir yapıya kavuşturulması ve istikrarlı bir büyümeyi sürdürerek Avrupa Birliği ve diğer ülkelerdeki tüm platformlarda temsil edilerek, Türk sigorta sektörünün tanıtımının yapılması amacıyla sektörün sorunlarının ve çözüm önerilerinin hükümet temsilcileri, bürokratlar, akademisyenler, sektör yöneticileri ve yabancı uzmanlarla tartışılacağı ulusal ve uluslararası sempozyum ve konferanslar organize etmektedir.

 

Bu çerçevede 13 Nisan 2007 tarihinde TSRŞB-OECD önderliğinde Türk ve Japon Hükümetleri desteği ve TSEV işbirliği ile “Risk ve Sigorta Bilinci ve Eğitimi” konulu II. Uluslararası Sigorta Sempozyumu düzenlenmiştir. Sempozyuma 24 ülke ve 7 uluslararası kurumdan davetliler, Türk sigorta sektörü temsilcileri ve akademisyenler olmak üzere yaklaşık 250 kişi katılmıştır. Sempozyumda hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde risk ve sigorta konularında artan bilinç ve özellikle eğitim ihtiyacının önemi vurgulanmıştır. Sempozyum; hükümetlerin, finansal kuruluşların, özellikle sigorta piyasası aktörlerinin ve tüketicilerin risk ve sigorta eğitimi konularındaki duyarlılıklarının geliştirilmesine; ülkelerin tecrübe, yöntem ve iyi uygulama örneklerinin incelenmesine katkı sağlaması açısından oldukça önemlidir.

“Risk ve Sigorta Bilinci ve Eğitimi” konulu sempozyum sigorta sektörünün yapı taşlarından biri olan sigorta eğitiminin toplumda yaygınlaştırılması ve eğitimin sigorta sektörünün gelişimindeki öneminin üzerinde durulduğu bir sempozyum olması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Sempozyumda yapılan sunumların daha çok sayıda kişiyle paylaşılabilmesi amacıyla hazırlanan kitabımızın konuyla ilgilenen herkese faydalı olmasını dilerim.
Saygılarımızla,

Doç. Dr. Suna OKSAY
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı MüdürüPlatformunuzu seçin ve Paylaşın!