Funda Sezgin Tokgöz

Funda Sezgin Tokgöz

Psikoloji Uzmanı ve Aile Danışmanı, Funda SEZGİN TOKGÖZ

İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans mezunu olup İstanbul Aydın Üniversitesi Aile Danışmanlığı programını tamamlamıştır.

Eklektik bir yaklaşım ile 2. Ve 3. Dalga psikoterapi, Varoluşçu yaklaşım ve Pozitif Psikoloji ekollerinden faydalanmaktadır. 
10 yıldan uzun bir süre çeşitli kademelerde kurumsal hayatta yer almış, kurum kültürü, çalışan psikolojisi konularında deneyimi bulunmaktadır.
-Gestalt bakış açısı ve Şema Terapi uygulamalı süpervizyonunu, Institute of Cleveland’ın Gestalt Foundation eğitim bilgilerini baz alarak 3 yıl boyunca eğitim almıştır. 

-Bowen Aile Terapi Yaklaşımı
-Duygu Odaklı Çift Terapisi
-Öyküsel Terapi
-Çözüm Odaklı Terapi
-Özşefkatli Farkındalık
-Bowlby Bağlanma Kuramı
-Oyun Terapisi
-Çocuk Testleri ve Analizi
-Resim Analizi
-MMPI, Minessota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Analiz
-Stresin Bedenimizdeki Etkisi ve Stresle Başa Çıkma Yolları

Eğitimlerini tamamlamış, Bowlby bağlanma kuramını esas alarak; ‘Bağlanma Stilleri, Evlilik Uyumu ve Mutluluk Arasındaki İlişki’ konulu tez yazmıştır.

Yaşam doyumunun artması, kaygı ve stresle baş etme, aile içi iletişim sorunları, özgüven eksikliği, öfke kontrolü, motivasyon eksikliği, mobbing, tükenmişlik sendromu gibi konularda kurumsal,  çift, aile ve bireysel danışmanlık hizmeti ve ilişkili olarak, psikolojik sermayemiz ve kriz dönemler, güçlü kalmak ve belirsizlik üzerine çalışmalar, yaşamı kriz ve fırsat olarak algılamak, gerçek stres kaynağı ve çözüm önerileri, kaygıya bakışımız, iyi hissetme kararı ve yolları... gibi başlıklarda kurumlara ve gruplara eğitimler vermektedir.

 

'Funda Sezgin Tokgöz' Yaklaşan Eğitimleri

Ekim 2020
02 Ekim 10:00
02 Ekim 13:00

Stres ve kaygının kaynağını belirlemek, farklı bir bakış açısı ile değerlendirmek, katılımcılara baş etme yöntemleri geliştirmeleri konusunda fayda sağlaması amaçlanmaktadır.

Detaylı Bilgi
19 Ekim 10:00
20 Ekim 12:00

Psikolojinin 3D’si; Duygu & Düşünce & Davranış üçlüsünün nasıl işlediğini tanımlayarak, döngülerimize kaynak teşkil eden davranış kalıplarımızın Şema Terapi ekolüne genel bir bakış açısı ile değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!