Salih Taşyon

Salih Taşyon


Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu / Büro Müdürü İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde, İşletme ihtisası yaptı. 1999 yılında Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.

İş hayatına 1998 yılında Pepsi’de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Aynı yıl müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta’da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri’nde 9 yılı yönetici olarak toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta’ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı. 2015 yılı Mayıs ayında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi​ bünyesinde kurulan SİSEB’e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Büro Müdürü olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

 

'Salih Taşyon' Geçmiş Eğitimleri

Mayıs 2022
17 Mayıs 09:30
18 Mayıs 16:30

Sigorta sektöründe oto hasar uygulamalarında ve olayların suistimalle mücadelesinde, araştırma yapabilmek her geçen gün daha önemli bir hale gelmektedir. Hasar araştırması, Sigorta şirketlerinden bağımsız olarak dış kaynaklı olarak da yaptırılmaktadır. Ancak gerek bu hasar araştırmacılığı yapan kişi veya kurumlar, gerekse şirketlerce geliştirilen uygulamalara hukuken daha detaylı olarak bakılması, hasar süreçleri, buna bağlı hukuki süreçler ile hasar araştırmacısının faaliyeti ve bu süreçlerle ilişkisinin ortaya konulması suretiyle bilgilendirme yapılıp, bu eğitim sonrasında farklı bir gözle faaliyet, süreç ve uygulamaların gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi
Haziran 2022

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!